Olandijos oro uostai

Nyderlandai yra viena iš moderniausių ir labiausiai išsivysčiusių Europos ir pasaulio valstybių. Tai rodo daugybė rodiklių, bet labiausiai išsiskiria šalyje vykdoma logistika, kuri yra svarbi ne tik valstybės, bet ir tarptautiniu lygmeniu. Nyderlandai aptarnauja apytiksliai 500 milijonų Europos vartotojų. Kadangi šalis įsikūrusi prie Šiaurės jūros ir turi ilgą pajūrio liniją, per ją vykdoma milžiniška žemyno eksporto dalis. Ne tik jūrybos infrastruktūra nepriekaištingai išplėtota, bet ir Nyderlandai pirmauja oro, kelių ir geležinkelių susisiekimo kokybe visame pasaulyje. Amsterdamo oro uostas priklauso užimčiausių Europos oro uostų penketukui, o Roterdamo jūrų uostas yra didžiausias visoje Europoje. Kad ir kokios gausios ir išplėtotos susisiekimo priemonės, šalis laikosi ekologiškos ir taršą mažinančios politikos. Matant šiuos rodiklius, nestebina perduodamų prekių ir aptarnaujamų vartotojų kiekis.

Olandijos oro uostai

Nyderlandų pažanga pasaulio kontekste stebina, tačiau lankantis šalyje per atostogas svarbiausias yra susisiekimas oru. Žinoma, atvykus rekomenduojame naudotis traukiniais, nes jais pasieksite net ir mažiausius krašto miestelius per gana trumpą laiką. Bet prieš atvykstant išsirinkite nusileidimo stotelę – iš Lietuvos į Olandiją vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Eindhoveną ir Amsterdamą, tačiau šalis iš viso turi penkis oro uostus. Tai yra aktualu tiems, kurie kelionę pradeda ne iš Lietuvos arba planuoja tęsti ją kitose pasaulio šalyse. Kad būtų aiškiau, toliau pateikiame Olandijos oro uostų sąrašą.

Olandijos oro uostai:

  • Amsterdamo Schipcholo oro uostas – didžiausias šalies ir penktas visoje Europoje oro uostas ir tik 9 kilometrus nutolęs nuo Amsterdamo.
  • Eindhoveno oro uostas – šiame oro uoste maršrutus vykdo daugiausiai pigios oro linijos, tad jis gana populiarus.
  • Roterdamo-Hagos oro uostas – jis stovi patogioje lokacijoje, beveik pačiame šalies susisiekimo centre.
  • Mastrichto Aachen oro uostas – tai populiarus oro uostas, kai renkamasi kelionę į Londoną, Berlyną, Miuncheną ir pačią šalies sostinę Amsterdamą.
  • Groningeno Eelde oro uostas – mažytis oro uostas, kuriame skrydžius vykdo tik trys oro linijos: BMI, Corendon ir Transavia.

Skrydžiai į Olandiją

Skrydžiai iš Olandijos