Lankytinos vietos Olandijoje

Šalis, kurioje lengvu ritmu sukasi vėjo malūnai ir visomis pasaulio spalvomis žydi tulpės... Taip – tai žavingi Nyderlandai! Valstybė, kurioje viskas vyksta ramiai ir su šypsena, tad gal ir jūs norėtumėte išbandyti idilišką olandišką gyvenimo būdą? Juk beveik visus metus čia šilta, o veiklos rasite net mažiausiame mieste. Mažuose miestuose lankytis verta, dažnai ten pasislėpusios vienos iš geriausių kavinių, restoranų ar krautuvėlių. O kas nenorėtų paragauti gardaus olandiškojo sūrio, gaminamo pagal ilgametę tradiciją. Tad kuo greičiau suskubkite ir ieškokite pigių lėktuvų bilietų į pasirinktą šalies miestą! Kadangi šalis gana nedidelė, per vienas atostogas turėsite progą pamatyti didžiąją jos dalį. Toliau įvardijame vietas, kurias būtina aplankyti.

Gražiausios vietos Olandijoje:

 • Keukenhof – išvertus iš olandų kalbos pavadinimas reikštų „virtuvės sodą“. Čia nerasite rakandų, skirtų gaminti valgyti, bet akys negalės patikėti dėl gėlių gausos ir spalvų įvairovės. Tai –vienas iš didžiausių gėlių sodų pasaulyje, jame kasmet pasodinama apie 7 milijonus gėlių svogūnėlių.
 • Vatų jūra – intriguojanti vieta, kurią per potvynį apsemia Šiaurės jūra. Išskirtinė galimybė pamatyti vienintelę tokią pasaulyje ekosistemą.
 • Nacionalinis Hoge Veluwe parkas – beveik visas dabartinis parko kraštovaizdis susikūrė dar per praėjusį ledynmetį. Unikali vieta, kurioje girios, smėlio kopos ir laukinė gamta susipina į vientisą harmoniją.
 • Eiselio ežeras – didžiausias ežeras Vakarų Europoje. Jis yra unikalus tuo, jog yra seklus – vidutinis gylis yra 5 metrai.
 • Kubiniai namai – domitės moderniąja architektūra? Tada ši vieta, esanti Roterdamo mieste, jus apstulbins. Tai – namų kompleksas, kurio dalis sienų yra pakrypusios įvairiomis kryptimis net 45 laipsnių kampu.

Įdomios vietos Olandijoje:

 • Madurodamas – miniatiūrų pasaulis, kuriame pamatysite išskirtines Olandijos istorijos detales. Čia turėsite progą skanauti tradicinių patiekalų ir išvysti gražiausius objektus iš viršaus.
 • Heineken Experience – alaus darykla, kurioje gaminamas vienas iš žymiausių alaus ženklų – Heineken. Susipažinkite su gamybos paslaptimis ir degustuokite skirtingų rūšių ir skonių gėrimus.
 • Efteling – pasakiška vieta, sukurta pasakų motyvais. Šiame pramogų parke atgyja mitai, legendos ir patys neįtikėtiniausi pasakojimai.

Lankytinos vietos Olandijoje

Lankomiausios vietos Olandijoje, daugiausiai išsidėsčiusios Amsterdame, todėl šiam miestui vertėtų skirti bent keletą dienų. Amsterdamas yra viena iš gražiausių vietų šalyje. Čia gausu muziejų, teka daugybė kanalų, o jaukios kavinukės vilioja prisėsti ir pasimėgauti kavos puodeliu. Grožėkitės kiek širdis geidžia ir nepraleiskite progos apsilankyti šias vietas:

 • Valstybinis muziejus – muziejuje eksponuojami garsiausi „olandų aukso amžiaus“ menininkų meno dirbiniai ir istoriniai eksponatai.
 • Anos Frank namas – ypatinga vieta, kurioje Antrojo pasaulinio karo metais slapstėsi garsi žydų šeima su dukterimi Ana Frank.
 • Van Gogo muziejus – muziejuje saugoma daugiausiai garsaus tapytojo Vincento Van Gogo darbų, be to, dar čia rasite Klodo Monė, Polio Gogeno, Pablo Pikaso tapybos darbus.

Skrydžiai į Olandiją

Skrydžiai iš Olandijos